Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Sankaran - zestaw książek

Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: Similimum
Kod produktu: 118

Opis

          "Duch homeopatii"


           Kompendium wiedzy z zakresu:

 • filozofii i teorii homeopatii
 • technik prowadzenia obserwacji i zbierania wywiadu
 • metod analizy zebranego materiału
 • sposobów repertoryzacji i doboru similimum
 • oraz sytuacyjna Materia Medica wielu leków 

  Całość bogato ilustrowana przypadkami z praktyki i poparta fenomenalną znajomością repertoriów, Organonu i Materia Medica.

  "Od dawna już nie ukazała się żadna publikacja, w której poruszono by temat właściwego zrozumienia zagadnień związanych z teorią i praktyką homeopatii... Dzieło Sankarana zawiera najświeższe i nadzwyczaj interesujące przemyślenia, które zrodziły się w sławnej klinice w Bombaju..."

  W 44 rozdziałach książki zawartych jest też wiele innych cennych idei. Dyskusja nad objawami skompensowanymi i nieskompensowanymi, analiza marzeń sennych, przedstawione przez Sankarana techniki zbierania wywiadu i analizy przypadku a także idea biegunowości wewnątrz leku to zagadnienia, o których do tej pory nikt jeszcze nie wspominał.

   

  "Substancje homeopatii"

   

 • miazmatyczna klasyfikacja chorób ostrych i przewlekłych(z uwzględnieniem nowych miazm)
 • analiza i klasyfikacja substancji wchodzących w skład homeopatycznej materia medica (poszczególne grupy układu okresowego, królestwo minerałów, roślin, zwierząt i nozodów - cechy wspólne i różnicujące)
 • idea komponentów
 • liczne opisy prób lekowych i przypadków
 • diagnoza i leczenie z pomocą muzyki, w oparciu o zasady homeopatii

   


  "...Zyskamy teraz nowy pogląd na otaczający nas świat, w którym homeopatia będzie rozpoznawalna jako dziedzina blisko związana z innymi naukami przyrodniczymi, takimi jak chemia, botanika, zoologia, a także sztuka. Którąkolwiek dziedziną wiedzy się zajmiemy, jeżeli będziemy ją zgłębiać sięgając zródła, wówczas zauważymy, że jest ona pokrewna z innymi. U samego zródła różnica pomiędzy poszczególnymi dziedzinami zanika - osiągamy wtedy punkt, z którego wywodzą się wszystkie gałęzie wiedzy i stajemy wtedy się wolni od nich. Mam nadzieję, że książka ta rozpocznie wasz ruch w kierunku zródła wszelkiej wiedzy. Taka właśnie idea przyświeca mi w mojej pracy..." (R.Sankaran) 

   

  "Natura leku"

 • Trzecia książka autora, stanowiąca uzupełnienie dwóch pierwszych.
 • Obejmuje sytuacyjną Materia Medica kolejnych 100 leków oraz dział poświęcony omówieniu rozszerzonej Teorii MIAZM i Naturalnej Klasyfikacji Leków. 


  "Rośliny" tom 1,2 i 3

  Autor przedstawia nowe spojrzenie na trudne i dotąd nierozwiązane przypadki i wskazuje możliwości ich rozwiązania. Sankaran opracował sposób analizowania, która roślina jest wskazana. Pierwszy krok to znalezienie powiązanej rodziny botanicznej. Kolejnym krokiem jest dokonanie różnicowania członków danej rodziny ze względu na miazmy. Sankaran opisał 9 miazm, które wskazują jak dany problem jest odczuwany i jak dana osoba sobie z nim radzi. 
  Koncepcja miazm musi być postrzegana "relatywnie". Miazmy używa się w homeopatii na różne sposoby. Sankaran używa jej jako sposobu odczuwania i reagowania na główne odczucie. To podejście przenosi homeopatię do kolejnego poziomu naukowego, jakim jest poziom klasyfikacji, kategoryzacji i grupowania. Daje ono homeopatii siłę przewidywania. Jego podejście czyni możliwym rozszerzenie obrazów mało znanych leków w taki sposób, by stały się one obrazami pełnymi i znaczącymi.
  Miazmy opisane przez Sankarana są grupami zasadniczymi. W momencie, gdy znamy miazmę danego przypadku, możemy przewidzieć wiele właściwości, cech.
  Określenie tych grup jest wielkim krokiem naprzód w analizie homeopatycznej. Rajan Sankaran dodał do homeopatii nowe i istotne odkrycie. Jest ono głównym przełomem, zaraz po jego idei złudzenia podstawowego (Basic delusion) i sytuacyjnej materii medica zawartej w jego książce "Duch homeopatii". Podsumowując, książka ta nie tylko jest rekomendowana homeopatom, ona jest wręcz dla nich "obowiązkowa". Ale nie jest tylko i wyłącznie koniecznością, ale także przyjemnością i radością, jaką możemy czerpać z jej posiadania i pracowania z nią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl