Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Welte Urlich - zestaw książek

Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: Similimum
Kod produktu: 138

Opis

"Charakter pisma w homeopatii"

Struktura osobowości wyraża się w charakterze pisma. Stanowi on zamrożony obraz schematów ruchu. To dlatego charakter pisma jest znaczącym, podstawowym symptomem o dużej głębi i to dlatego dobrze jest nauczyć się czytać to „pismo w piśmie”.

Przez dwadzieścia lat pracy klinicznej i w tysiącach przypadków charakter pisma okazał się skutecznym homeopatycznym objawem potwierdzającym lub bezpośrednio wskazał właściwą diagnozę i lek.

Niniejsza książka stanowi materiał źródłowy służący porównywaniu charakterów pisma w praktyce homeopatycznej. Zawiera 750 próbek pisma odnoszących się do 315 leków. Liczne opisy przypadków ukazują użyteczność tego nowego symptomu i służą jako praktyczny przewodnik po jego efektywnym stosowaniu.

"Kolory w homeopatii - Repertorium i Materia Medica"

78 stron formatu A5, w tym 10 stron z tablicami kolorów

Dobór kolorów jest bezpośrednim wyrazem wewnętrznego stanu pacjenta i jako taki stanowi znamienny i swoisty objaw homeopatyczny.
Niniejsza publikacja opiera się na 18-letnim doświadczeniu klinicznym i tysiącach przypadków.
Tablice barwne zostały zakupione w drukarni Narayana Verlag, są one arcydziełem słynnej niemieckiej maszyny offsetowej - najnowszej 8-kolorowej Heidelberg Speedmaster, operującej zarówno pełną paletą odcieni Panton, jak barwami skali HKS.

 

"Układ okresowy pierwiastków w homeopatii - seria srebra"

Wielką przyjemność sprawia mi pisanie przedmowy do tej książki, ponieważ pięknie i elegancko przedstawia ona podstawowe zasady teorii pierwiastków. Pokazuje, jak precyzyjnej ordynacji można dokonać, opierając się na grupach i stadiach (rzędach i kolumnach) układu okresowego pierwiastków, a tym samym potwierdza praktycznie wszystkie założenia teorii. Jednak książka ta dokonuje czegoś znacznie większego. Ulrich Welte nie wykłada po prostu teorii pierwiastków chemicznych, ale ją również rozbudowuje i wciela w życie w swoim gabinecie. Przypadki są dowodem na jego pełne zrozumienie istoty leków i problematyki różnicowania. Rozdział poświęcony diagnozie różnicowej stadiów wyraźnie pokazuje jego głębokie i intuicyjne pojmowanie tematu. Mogę polecić tę książkę wszystkim, którzy szukają praktycznego, a zarazem szczegółowego wprowadzenia do teorii pierwiastków. Książka pokazuje także, jak rozwinięto tę teorię. Obrazy leków są pełniejsze i dojrzalsze, niezwykle barwne i szczegółowe, a przypadki obrazują je żywo i precyzyjnie. Myślę, że spokojnie można powiedzieć, że teoria ta przeżywa pełny rozkwit. Od dziesięciu lat krąży po świecie, pojawiając się w najróżniejszych pismach homeopatycznych i dowodząc swej skuteczności w gabinetach homeopatów we wszystkich zakątkach globu. Sprawdziła się jako spójna i wiarygodna podstawa ordynowania, a ponieważ umożliwia nam pojmowanie problemów naszych pacjentów jako odzwierciedlenia teorii pierwiastków, daje nam głębszą znajomość przyrody. Z całego serca polecam tę książkę wszystkim praktykującym homeopatom.

Jan Scholten

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl